چه موقع باید استعفا داد؟

چه موقع باید استعفا داد؟

زمان انصراف دادن از شغل

به گزارش آلامتو به نقل از Businessinsider؛ اون روز ها گذشته س که شما بعد از فارق التحصیل شدن بهترین کار ممکن رو انتخاب می کردین و تا وقتی که می تونستید اون رو واسه خود نگاه می داشتین.

امروزه مسائل با گذشته فرق کرده. نسل جدید این جسارت رو دارن که از کار خود انصراف بدن و به دنبال یه کار بهتر باشن.

اما واقعا باید اینکار رو کرد؟ ما واسه کمک به شما، اینجا دو دلیل واقعا خوب واسه انصراف دادن از کار فعلی خودتون رو واسه شما می بیاریم:

  1. کارفرما یا حتی شغل شما در عملی کردن رسالت شخصی تون به شما کمکی نمی کنن.

شما باید از خود سوال کنین که شرکت شما با اهداف و ارزش های زندگی شما همخوانی داره؟ اینکار نیاز به مسافرت های زیادی داره و به شما اجازه نمی دهد تعادلی میان شغل و زندگی شخصی خود برقرار کنین؟ شغل مورد توجه به اندازۀ کافی فضای پیشرفت به شما می دهد؟ به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که هیچ جواب درست یا غلطی واسه این سوال ها وجود نداره – اما جواب به اونا می تونه باعث درک بهتر شما از موقعیت فعلی خود شه.

شما متوجه میشین که زمان خود رو به درستی در این شرکت سرمایه گذاری می کنین یا خیر.

  1. شما نمی تونید تصور کنین که سال بعد هم در همین شرکت کار می کنین.

یه سال وقتیه که واسه پیدا کردن یه کار جدید و بهتر لازمه. پس بهتره نگاهی به آینده انداخته و ببینین که در طول ۱۲ ماه آینده چه پیشرفت هایی در شرکت فعلی دارید.

تلاش کنین ببینین که کار شما چه هستش، بر چه کسائی مدیریت دارید و کی مدیر شما می شه. اگه که این پیش بینی ها باعث ایجاد هیجان در شما نمی شه، شایدً یه جای کار می لنگد.

البته شما نباید با اولین نشانۀ بی میلی خود کارتون رو رها کنین. چون همیشه در طول فعالیت کاری خود، جدا از نوع کار شما، زمان های سختی و کارای خسته کننده وجود دارن. همیشه بحران ها به وجود می آیند و پیشرفت کردن سخت هستش.

اما اینم بیهوده س که از سر زور تو یه شرکت باقی بمونین. اگه شرایط شما اینگونه س، بهتره به فکر یه کار مناسب تر واسه خود باشین. جربزه داشته باشین و در صورت نارضایتی دراز مدت از کار فعلی خود، اون رو تعویض کنین.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

اختصاصی